Whatsapp İle İletişime Geç
TUR BİLGİLERİ
Ankara Çıkışlı
ANKARA ÇIKIŞLI EGE KÖYLERİ TURU
18 Eylül 2019
22 Eylül 2019
1368.75 TL
1095 TL
Tur Arama
FARKLI TARİH SEÇENEKLERİ
18 Eylül 2019 - 22 Eylül 2019 Yarım Pansiyon
1095 TL
25 Eylül 2019 - 29 Eylül 2019 Yarım Pansiyon
1095 TL

EGE KÖYLERİ TURU


 

3 GECE 4 GÜN

 

YARIM PANSİYON KONAKLAMA

 

KREDİ KARTLARINA 3 - 6 TAKSİT!

 

 • 1. Gün 18 Eylül Çarşamba
  Buluşma ve Hareket

   

  Belirtilen biniş noktalarından hareket ile İzmir'e gitmek üzere rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları ve çeşitli araç içi ikramları eşliğinde yola çıkıyoruz.


  Hareket Noktalarımız

  23:30 Milli Piyango İdaresi
  23:35 Milli Kütüphane
  23:40 Armada Önü
  23:45 Ufuk Üniversitesi Önü
  23:50 Taurus Avm Önü
  00:20 Gölbaşı 

 • 1. Gün 18 Eylül Çarşamba
  Germiyan Köyü - Barbaros Köyü - Bademler Köyü - Seferihisar - Sığacık - Kuşadası

   

  Konforlu otobüslerimiz ve ikramlarımız eşliğinde İzmir'e yolculuk ediyoruz. Sabah saatlerinde ekstra olarak köy kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye'de Slow Food (katkısız gıdalar üretmek ve geleneksel yemekleri yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyü'nü gezeceğiz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu göreceksiniz. Sonrasında Türkiye'de ilk temalı festivali olan Oyuk (Korkuluk Festivalini) gerçekleştiren Barbaros Köyü'nü ziyaret edeceğiz. Festival sonrasında köylülerin yaptıkları bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Hem bu korkulukları göreceğiz hem de çat kapı evi yazan bir köy evininin kapısını çalıp eve konuk olacağız. Ardından Susuz Yaz filminin çekildiği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığın 2012 yılında yaptığı yarışmayı kazanan Türkiye'nin en temiz köyü, ülkemizin tiyatrosu olan ilk ve tek köyü Bademler köyünü gezeceğiz. Bu günde en son gezeceğimiz yer ise yöresel mimarisine, geleneklerine, göreneklerine, sahip çıktığından dolayı 2009 yılında Türkiye'de ilk Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar'a gidiyoruz. Buradailk başta öğle yemeğimizi alacağız, ardından bazı dizi filmlerin çekildiği Sığacık'ı gezeceğiz. Burada, Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi'ni, iç kalede inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek gezeceğiz. Sakin şehrimiz Seferihisar'ı doyasıya gezdikten sonra Gümüldür - Özdere üzerinden Kuşadası'nda bulunan otelimize doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


   

 • 2. Gün 18 Eylül Çarşamba
  Şirince – Eski Rum Evleri – Şirince Şarapları - Tire - Ödemiş – Birgi – Çakırağa Konağı

   

  Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye hareket ediyoruz. Şirince Köyünde kısa bir yürüyüş ile köyün mimari dokusunu ve güzelliklerini görme şansına sahip olacağız. Köy meydanında vereceğimiz mola sırasında yöresel ürünleri ve şarapları alabilirsiniz. Molamızın bitiminde Tire’ye hareket ediyoruz. Tire çarşısını gezerek turumuza başlıyoruz, zanaatların son örneklerini (Keçecilik, Urgancılık, Nalıncılık, Semercilik, Saraçlık ve Yorgancılık) ustaların tezgâhları başında görerek bilgi alıyoruz, sonrasında çay ve kahve içmek için serbest zaman vereceğimiz Dere Kahvesine uğruyoruz. Tire gezimiz sonrası Müze kent olan ve hayran kalacağınız Birgi’ye hareket ediyoruz. Birgi’de ilk olarak bizleri yaşam ve ölümün iç içeliğini gösteren “ Güneş ve Selvi” ağacını görüyoruz. Sonrasında Türk konak mimarisinin örneklerinden biri olan Çakırağa Konağını (Restorasyon nedeni ile kapalı değil ise) gezeceğiz. Konak gezimizin bitiminde halk arasında Aslanlı Camii olarak bilinen Ulu Camii ve Sultan Şah Türbesi’ni gördükten sonra yöreye özgü ürünleri bulacağınız noktada mola vereceğiz. Birgi de en son duracağımız yer ise yöreye özgü bir ev olan Andaç Evi olacaktır. Ardından Ödemiş’e doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


   

 • 4. Gün 18 Eylül Çarşamba
  Doğanbey Köyü - Bafa Gölü - Eskihisar Köyü - Stratonikeia Antik Kenti - Akyaka - Azmak Çayı - Nail Çakırhan Evi - Muğla - Leylek Köy

   

  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Söke'ye bağlı geçmişteki ismi Domatia olan Doğanbey'e hareket ediyoruz. Köyümüzde ilk olarak Dilek Yarımadası Milli Parkına ait müzeyi ziyaret edip, milli park hakkında slayt gösterisi izleyeceğiz. Tarihi dokusunu koruyan köy içinde yürüyüş yaparak geçmişe geri döneceğiz. Entel Köy Efe Köye Karşı - Dedemin İnsanları filmlerinin çekildiği köyde çay molamızın ardından Bafa Gölü kenarında kısa bir mola vereceğiz. Sonrasında antik kentin tam da içinde kurulmuş olan terkedilmiş Eskihisar köyünü ve Stratonikeia Antik Kenti'ni gezeceğiz. Gezerken hem köyümüze hem de antik kent kalıntılarına hayran kalacaksınız. Antik kentte göreceğimiz yerler; Halk Meclisi Binası, Agora, Tiyatro olacaktır. Köy gezimizin ardından öğle yemeğini alacağımız ve sırtını yemyeşil dağlara, eteklerini masmavi sulara yaymış sessiz, huzur dolu, Sakin Şehir unvanına sahip olan Akyaka'ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Azmak Nehri kenarındaki restoranımızda aldıktan sonra yaptığı ev ile Uluslararası Ağa Han mimarlık ödülünü kazanan Nail Çakırhan Evi'ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek Gökova Körfezi'ne akan doğal bir akvaryum gibi olan Kadın Azmağında küçük bir motor turu yapacağız. Koruma altına alınan bu bölge kahverengiyle, yeşilin ahenginin olağanüstü olduğu, yaz ortasında bile suyun sıcaklığı 8 dereceyi geçmemesi, şiirsel güzellikteki su altı bitki örtüsü, elinizle tutuverecekmiş hissine kapılacağınız balıkları, kaplumbağaları, üzerinde süzülen ördekleri sizleri kendisine hayran bırakacak. Sokaklar arasında kısa bir gezintinin ardından eski Türk filmlerin çekildiği mekânlardan biri olan devasa okaliptüs ağaçlarıyla çevrili eski Marmaris yolunda fotoğraf molası vereceğiz. Bugün son gezi alanımız ise Leylek Köy olarak da adlandırılan Akçapınar Köyü olacak. Binlerce yıldır Afrika ile Gökova arasında mekik dokuyan leylekler; barınma, yumurtlama ve kuluçka döneminde Gökova düzlüğünde yer alan Akçapınar Köyü'nü kullanıyorlar. Leylekleri kendi yuvalarında görüp fotoğrafladıktan (zamanına bağlı olarak) sonra köy meydanında alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından otelimizin olduğu Muğla Şehir merkezine hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


   

 • 5. Gün 18 Eylül Çarşamba
  Muğla - Yağcılar Hanı - Saatli Kule - Belen Kahvesi - Yenipazar - Yörük Ali Efe Evi Müzesi - Koçarlı Cihanzade Mustafa Camii - Dönüş

   

  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, ilk olarak eskiden önemli bir ticaret merkezi olan günümüzde ise el dokuması halıların satıldığı Yağcılar Hanı'na gidiyoruz. Sonrasında yöreye has tahin helvasının tadına bakmak için kısa bir lezzet molası veriyoruz. Saatli Kuleyi gördükten sonra Ormancı Türküsünün çıkış noktası olan Gevenes Köyü (Çaybükü'nde) Belen Kahvesinde çay ve kahve molası vereceğiz. Çay molamızın bitiminde ise Cittaslow (Yavaş Şehir) şehrimiz olan Yenipazar'a hareket edeceğiz. İlk başta pidesiyle ön planda olan ilçemizde öğle yemeği için mola vereceğiz. Sonrasında Milli Mücadelede büyük yararlılık göstermiş olan Yörük Ali Efe adına kurulmuş olan müzeyi ve mezarını ziyaret edeceğiz. Buradaki anlatımların ardından, ayan olan Cihanoğlu sülalesinin inşa ettiği başta tavanı olmak üzere, pencere ve kapılardaki ahşap işçiliği ile sizleri kendine hayran bırakacak Cihanzade Mustafa Camii'ni görmek için Koçarlı'ya hareket edeceğiz. Camii gezimizin bitiminde gene Cihanzade sülalesi tarafından inşa edilmiş olan kule ve etrafında bugün büyük ölçüde tahrip olmuş konak ve hamamdan oluşan külliyeyi göreceğiz. Ardından Ankara'ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi bir başka organizasyonunda buluşmak dileği ile gecenin ilerleyen saatlerinde aldığımız noktalara bırakıyoruz.

   


   

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

- Lüks araçlar ile ulaşım

- 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama Dahil!

- 3 Sabah Kahvaltısı Dahil!

- 3 Akşam Yemeği Dahil!

- Çevre Gezileri Dahil!

- Seyehat Sağlık Sigortası

- Rehberlik Hizmeti

- Otobüs İçi İkramlar
 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

- Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücreti

- Öğle Yemekleri

- Tüm Şahsi Harcamalar

Önemli Notlar;
Fiyat Türü Peşin
Single 1706.25 TL
1365 TL
Double 1368.75 TL
1095 TL
Triple 1331.25 TL
1065 TL
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 468.75TL
375 TL
7-12 Yaş 1118.75 TL
895 TL

Yorum yazılmamıştır.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.