Whatsapp İle İletişime Geç
TUR BİLGİLERİ
Çıkışlı
GÜRCİSTAN-AZERBAYCAN-İRAN TURU
12 Ekim 2019
20 Ekim 2019
837.50 €
670 €
Tur Arama
FARKLI TARİH SEÇENEKLERİ
12 Ekim 2019 - 20 Ekim 2019 Yarım Pansiyon
670 €

GÜRCİSTAN - AZERBAYCAN - İRAN TURU

 

(BATUM - TİFLİS - KUTAİSİ - GORİ) + (GENCE - BAKU) + (TEBRIZ) + (DOĞUBEYAZIT)

 

7 GECE 8 GÜN

 

YARIM PANSİYON 

 

KREDİ KARTLARI İLE 3 - 6 TAKSİTTE ÖDEME İMKANI

 • 1. Gün 12 Ekim Cumartesi
  Ankara - Karadeniz Sahil Yolu - Batum

  Kızılay Milli Piyango İdaresi önünden akşam saat 18:00’de buluşuyoruz. Ardından Batum’a doğru hareket ediyoruz. Karadeniz sahil yolundan gerekli molalar vererek, yolumuza devam ediyoruz. 

 • 2. Gün 12 Ekim Cumartesi
  Batum - Avrupa Meydanı - Poseidon Anıtı - Medea Heykeli - Botanik Parkı

  Gürcistan sınır kapısı gümrük ve giriş işlemleri yapıldıktan sonra, Batum’a geçiş yapıyoruz. Yolumuzun üzerinde Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio – Apsaros Kalesi’ni Panoramik görerek, Batum şehir merkezine doğru devam ediyoruz. Çoruh Nehri üzerinden geçerek şehir merkezine varıyoruz. Batum panaromik şehir gezilerimizde; Botanik Park, Meryem Ana Katedral Kilisesi, Orta Camii, Piazza Meydanı, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binası, Medea Heykeli, Botanik parkı, Avrupa Meydanı görüyoruz. Daha sonra Batum Bulvarı’nda serbest zaman verip, ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama BATUM’daki otelimizde.

 • 3. Gün 12 Ekim Cumartesi
  Kutaisi Meydanı - Sataplia Mağrası - Dinazor Ayak İzleri - Gelati Kilise ve Manastırı - Gori Stalin Müzesi - Gori Kalesi - Tiflis

  Sabah kahvaltıdan sonra Tiflis’e doğru hareket ediyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde bulunan Kutaisi’e varıyoruz. Milyonlarca dolar’a malolan muhteşem meydanda mola veriyoruz. Ardından Sataplia Mağarası, Dinazor ayak izlerinin görülmesi, Gelati Kilisesi ve Manastırın gezilmesinden sonra Gori’ye hareket ediyoruz. Gori Meydanında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından Gori Stalin Müzesi, Gori Kalesi gezildikten sonra Tiflis’e doğru hareket ediyoruz. Tiflis’te bulunan Otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama TİFLİS’teki otelimizde.

 • 4. Gün 12 Ekim Cumartesi
  Tiflis - Sameba Kilisesi - Ulusal Müze - Özgürlük Meydanı

  Sabah kahvaltıdan sonra Tiflis şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda; Avrupa ve Rusya’nın en büyük kilisesi, çatısında som altın kullanılan Sameba Kilisesi, Katedral gezildikten sonra Hamamlar Mahallesi, Narikala Kalesi, Ana heykeli, Ulusal Müze, Parlemonto Binası, Opera Binası ve Özgürlük Meydanı, Barış köprüsü, kral Vakhtang Gorgasalin heykelini geziyoruz. Daha sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama TİFLİS’teki otelimizde.

 • 5. Gün 12 Ekim Cumartesi
  Tiflis - Gence (Ganja) - Bilim Sarayı - Hükümet Binası - Bakü

  Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıp, Bakü’ye hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda bulunan Gencede Haydar Aliyev Meydanı, Bilim sarayı, Hükümet Binası Şah Abbas Cuma mescidi, Çökek Hamamı’nı görüldükten sonra Bakü’ye Hareket ediyoruz. Bakü’de Hazar Gölü kıyısından başlayarak panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Öne çıkan görkemli Bina ve Parklarıyla dikkati çeken Bakü’de; Haydar Aliyev Devlet Bayrak Meydanı, Muhteşem ışık danslarıyla ünlü Filarmoni Binaları, Eurovision yarışmasının yapıldığı Bakü’ye Renk katan dış cephesi camla kaplı Kristal salonu görüldükten sonra otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama BAKÜ’deki otelimizde.

 • 6. Gün 12 Ekim Cumartesi
  Bakü - Şehitlik - İçeri Şehir - Şirvan Şah Sarayı

  Sabah kahvaltıdan sonra Bakü’de gezeceğimiz yerler arasında; Şehitlik, Haydar Aliyev ve yakınlarının Mezarı, Nizami Caddesi, içeri şehir, Kızkulesi, Şirvan Şah Sarayı, Bakü Bulvarı, Tv binası, Filarmonu binası, Havuzlu meydan bulunmakta. Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama BAKÜ’deki otelimizde.

 • 7. Gün 12 Ekim Cumartesi
  Bakü - Erdebil - Safiyüddin İshak Türbesi - Erbil Müzesi ve Tekkesi - Tebriz

  Sabah kahvaltıdan sonra otelden ayrılarak, Tebriz’e hareket ediyoruz. Yol güzergahı üzerinde bulunan İran’ın 30 Eyaletinden biri olan Erdebil’e varıyoruz. Buradaki gezeceğimiz yerler arasında; Safiyüddin İshak Türbesi, Erdebil Müzesi ve Tekkesi, Tarihi Köprüler bulunmakta. Gezilerimizi tamamladıktan sonra akşam saatlerinde Tebriz’e varıyoruz. El Gölü’nde kısa bir mola ve akşam yemeğinin ardından otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama TEBRİZ’deki otelimizde.

 • 8. Gün 12 Ekim Cumartesi
  Tebriz - El Gölü - Demirçağ Müzesi - Kapalı Çarşı - Tebriz Müzesi

  Sabah kahvaltısından sonra Tebriz şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda; Belediye ve Saat Müzesi, Göy Camii, Demir çağ Müzesi, Behtuni Müzesi, Ünlü Şair Şehriyar’ın ve yüzlerde Şairin mezarı, 1958 yılında kurulan Tebriz Müzesi, ardından 1868 yılında inşa edilen Meşrutiyet Evi gezildikten sonra Tebriz’in dünyaca ünlü Kapalıçarşı’sında alış veriş yapmak üzere serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Kaçar döneminde yazlık saray olarak kullanılan El Gölü Parkın’a geliyoruz. Akşam yemeği ve serbest zaman sonrası saat 22:00’de otel’e dönüyoruz. Konaklama TEBRİZ’deki otelimizde.

 • 9. Gün 12 Ekim Cumartesi
  Tebriz - Doğubeyazıt - Ağrı - Erzurum - Erzincan - Sivas - Ankara

  Sabah kahvaltıdan sonra saat 07:00’de otelimizden ayrılıyoruz. Türkiye sınırı Doğu Beyazıt’a doğru hareket ediyoruz. Sınır kapısındaki gümrük ve çıkış işlemlerimizden sonra isteğe bağlı ekstra olarak düzenlenecek olan Ağrı dağı eteklerinde bulunan İshak Paşa Sarayı’na varıyoruz. (Not: Ekstra turumuza katılmayacak olan misafirlerimiz için yol üstündeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Saray gezilip gerekli bilgilerden sonra Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Ağrı, Erzurum, Erzincan, Sivas yol güzergahından gerekli molalar verilerek, gece geç saatlerde Ankara’ya varıyoruz. Başka bir turumuzda görüşmek ümidiyle vedalaşıyoruz.....

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

-Lüks otobüsler ile ulaşım.

 

-Araç içi sıcak ve soğuk ikramlar.

 

-3* veya 4* otellerde 7 gece Yarım Pansiyon Konaklama

 

-Sabah kahvaltısı (7)

 

-Akşam yemeği (7)

 

-Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri.

 

-Tüm panoramik şehir turları.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- 2. gün sabah kahvaltısı

 

-Öğle yemekleri (8)

 

-Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

 

-Azerbaycan Vize ücreti (kişi başı : 60 eur)  (yeşil pasaporta vize uygulaması yoktur.)

 

-Yemeklerde alınan içecekler

 

-Tüm Extra turlar (İshak Paşa Sarayı Ekstra Turu kişi başı : 10 eur)

 

-Tüm şahsi harcamalar

 

-Zorunlu seyahat sigortası (15 eur)

 

-Müze, ören yerleri ve saraylara giriş ücretleri

 

-Programda belirtilmeyen diğer hizmetler

 

-Rehber, şoför, otel personel vb.. bahşişler

Önemli Notlar;

BİLGİLENDİRME

- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi (Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
 

- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
 

- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
 

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
 

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg
 

- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
 

- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
 

-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 10 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Maxigezi tarafından bildirilecektir.
 

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Maxigezi tarafından bildirilecektir.
 

-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 5 gün önce Maxigezi tarafından bilgi verilecektir
 

- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 

-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 

-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Maxigezi sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 

- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Maxigezi sorumlu tutulamaz.
 

-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Maxigezi tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 

- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 

- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 

- Tura katılım için Maxigezi tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Maxigezi sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 

-Maxigezi, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Maxigezi, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 

-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna 
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
Minibusler: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

 

-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

Fiyat Türü Peşin
Single 1256.25 €
1005 €
Double 837.50 €
670 €
Triple 806.25 €
645 €
0-2 Yaş 237.50 €
190 €
3-6 Yaş 487.50€
390 €
7-12 Yaş 612.50 €
490 €

Yorum yazılmamıştır.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.