Whatsapp İle İletişime Geç
TUR BİLGİLERİ
İstanbul Çıkışlı
İSTANBUL ÇIKIŞLI GÜN BATIMI GAP TURU
11 Eylül 2020
17 Eylül 2020
2118.75 TL
1695 TL
Tur Arama
FARKLI TARİH SEÇENEKLERİ
11 Eylül 2020 - 17 Eylül 2020 Yarım Pansiyon
1695 TL
18 Eylül 2020 - 24 Eylül 2020 Yarım Pansiyon
1695 TL
25 Eylül 2020 - 01 Ekim 2020 Yarım Pansiyon
1695 TL
02 Ekim 2020 - 08 Ekim 2020 Yarım Pansiyon
1695 TL
09 Ekim 2020 - 15 Ekim 2020 Yarım Pansiyon
1695 TL
16 Ekim 2020 - 22 Ekim 2020 Yarım Pansiyon
1695 TL
23 Ekim 2020 - 29 Ekim 2020 Yarım Pansiyon
1695 TL
30 Ekim 2020 - 05 Kasım 2020 Yarım Pansiyon
1695 TL
06 Kasım 2020 - 12 Kasım 2020 Yarım Pansiyon
1695 TL
13 Kasım 2020 - 19 Kasım 2020 Yarım Pansiyon
1695 TL

GÜN BATIMI GAP TURU 

6 GECE 7 GÜN (5 GECE OTEL KONAKLAMASI)

YARIM PANSİYON KONAKLAMA

HALFETİ TEKNE TURU & NEMRUT DAĞI VE URFA SIRA GECESİ TRANSFERİ DAHİL

 • 1. Gün 11 Eylül Cuma
  Buluşma ve Hareket

   

  Belirtilen biniş noktalarından hareket ile Antakya'ya gitmek üzere rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları ve çeşitli araç içi ikramları eşliğinde yola çıkıyoruz.


  Hareket Noktalarımız
  19:00 Zeytinburnu Çırpıcı İspark Otoparkı (Zeytinburnu Metro İstasyonu Yanı )
  20:00 Harbiye  (Harbiye Askeri Müze Karşısı)
  21:00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı)
  21:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E 5 Ankara İstikameti)

   

 • 2. Gün 12 Eylül Cumartesi
  Antakya - Asi Nehri - Uzun Çarşı - Harbiye - Mozaik Müzesi - St. Pierre Kilisesi

   

  Gerekli molalar sonrasında sabah saatlerinde Hatay’a varış. Yolda alacağımız kahvaltımızın ardından zengin kültürü ile dikkat çeken Antakya'ya ulaşıyoruz. Asi Nehri, ülkemizin güneyinde yer alır, diğer nehirlerin tam tersine bir akış yönünde akmaktadır. Ayrıca kaynağı Türkiye’de olmayıp, döküldüğü yer Türkiye’de olan tek nehir Asi Nehri’dir. Asi Nehri'nin kıyısında kurulan Antakya'da ki ilk durağımız dünyanın en büyük üçüncü mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi olacak. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Tahtacılar çarşısı olarak da bilinen Uzun Çarşı'da öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Daha sonrasında ilk Hristiyan şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisini yapıyoruz. Sonrasında dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi'ne gidiyoruz. Gezimiz sonrasında Antakya'dan 12 km ileride Harbiye'ye giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   


  Kahvaltı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir alınacaktır. Tur üceretine dahildir.

  Öğle yemeği: Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi yöresel yemek olarak alınacaktır.

  Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü akşam yemeği olarak sunulmaktadır…

  Konaklama: Hatay’daki otelimizde. ( Teras Aqua Park Hotel, Zeyn Hotel, Narin Hotel)

   

 • 3. Gün 13 Eylül Pazar
  Kahramanmaraş - Adıyaman - Arsemia - Cendere Köprüsü - Karakuş Tümülüsü - Nemrut Dağı

   

  Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Antakya'dan ayrılıyor ve Kahramanmaraş’a gitme üzere yola koyuluyoruz.  Kahramanmaraş’ta vereceğimiz dondurma molası sonrası Adıyaman’a hareket. Adıyaman'da öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası bizi bekleyen araçlarımıza transfer olup daha sonrasında Kâhta’dan yapacağı anlatımlar ardından Roma İmparatorluğunun inşa ettiği Cendere Köprüsüne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia'yı görüyoruz. Sonrasında Unesco Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Eşsiz manzara eşliğinde Gün Batımını izledikten sonra Ünlü Kommagene Kralı'nın Nemrut Dağı zirvesine yaptırdığı Tümülüs ve devasa heykelleri gördükten sonra tekrar minibüslerimize binerek Adıyaman'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde. 

   

  Kahvaltı: Otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulmaktadır.

  Öğle yemeği: Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi yöresel yemek olarak alınacaktır.

  Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü akşam yemeği olarak sunulmaktadır…

  Konaklama: Adıyaman’daki otelimizde. (Bozdoğan Hotel, White Star Hotel, Nemrut 2000 Hotel vb.)

   

 • 4. Gün 14 Eylül Pazartesi
  Atatürk Barajı - Diyarbakır - Diyarbakır Surları - Urfa Kapı - Mardin Kapı - Keçi Burcu - On Gözlü Köprü – Ulu Camii – Cahit Sıtkı Tarancı Evi – Hasankeyf

   

  Sabah kahvaltı sonrası Diyarbakır’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Diyarbakır’da ilk durağımız Surlar olacak. Urfa Kapıyı, Mardin Kapıyı ve Keçi Burcunu görüp otobüsümüzle On Gözlü Köprüye geliyoruz. Hıdırellezlerde yöre insanları beze dilek yazıp bu köprüden Dicle’ye atarlarmış. İslamiyet’in beş Harem-i Şerifinden birisi olarak kabul edilen Mor Thoma Kilisesinin çevrilmesiyle yapılmış Ulu Cami’ye gideceğiz. Ulu Camii gezisi sonrası -Yaş 35 ve Haydi Abbas- şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu eve gideceğiz ve Dört Mevsim Odalarını görüp Silvan üzerinden Batman’a geçiyoruz. Alacağımız öğle yemeğimizin ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Mardin’deki otelimizde. 

   

  Kahvaltı: Otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulmaktadır.

  Öğle Yemeği: Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi yöresel yemek olarak alınacaktır.

  Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü akşam yemeği olarak sunulmaktadır…

  Konaklama: Mardin’deki otelimizde. (Turabdin Hotel, Mariat Hotel vb.)

   

 • 5. Gün 15 Eylül Salı
  Midyat - Mor Gabriel Manastırı - Kaymakamlık Konukevi - Deyrulzafaran Süryani Manastırı - Kasımiye Medresesi - Süryani Katolik Patrikhanesi - Mardin Müzesi - Ulu Camii - Şanlıurfa

   

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Midyat’a hareket. İlk olarak Süryanilerin Metropolit merkezi olan Mor Gabriel Manastırı' nı ziyaret ediyoruz. Ardından küçük bir Mardin görünümünde olan Midyat'da birçok ünlü dizinin çekimlerine ev sahipliği yapmış ve bölgenin en önemli sivil mimari örneklerinden biri olan Kaymakamlık Konuk Evi (dışardan görülecektir), Eski Han ve Midyat sokaklarını görüp, Telkariciler sokağında alışveriş yapıyoruz. Daha sonra Mardin'e hareket. İlk olarak 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikametgah yeri olarak kullanılan Deyrulzafaran Süryani Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Mardin şehir turunda, Akkoyunlu hükümdarı Cihangiroğlu Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi, 1895 yılında Antakya Patriği Behnam Bani tarafından Süryani Katolik Patrikhanesi olarak yaptırılmış olan binada hizmet veren Mardin Müzesi, Artuklu döneminde günümüz halini alan ve dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin’in simgesi olan Ulu Cami ve çevresindeki çarşıların gezilmesi. Ardından Şanlıurfa' ya hareket. Konaklama Urfa' daki otelimizde.
   

  Kahvaltı: Otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulmaktadır.

  Öğle Yemeği: Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi yöresel yemek olarak alınacaktır.

  Akşam Yemeği: Sıra gecesinde ekstra olarak alınacaktır.

  Konaklama: Şanlıurfa’daki otelimizde. (Asil Hotel, Gülizar Hotel, Harran Hotel vb.)

   

 • 6. Gün 16 Eylül Çarşamba
  Harran – Harran Konukevi - Balıklı Göl - Hz. İbrahim'in Doğduğu Mağara - Kapalı Çarşı - Gümrükhan - Göbekli Tepe - Birecik - Kelaynak Kuşları - Halfeti Tekne Turu - Fırat Nehri - Rum Kale

   

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale,Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Ardından Balıklı Göl, Hz. İbrahim'in Doğduğu Mağara, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında Göbekli Tepe'ye ulaşıyoruz. (Kazı Çalışmaları Nedeniyle Kapalı Olabilir Açık İse Gezi Yapılacaktır ) Göbekli Tepe'den ayrılıyor ve Birecik'e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından Halfeti'ye ulaşıyoruz. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti'ye çıkıyoruz.  Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Gaziantep’e hareket. Gaziantep`te bulunan otelimize yerleşiyoruz.

   

  Kahvaltı: Otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulmaktadır.

  Öğle yemeği: Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi yöresel yemek olarak alınacaktır.

  Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü akşam yemeği olarak sunulmaktadır…

  Konaklama: Gaziantep'teki otelimizde. (Tilmen Hotel, Met Gold Hotel, Safir Hotel vb.)

   

 • 7. Gün 17 Eylül Perşembe
  Gaziantep Mozaik Müzesi - Gaziantep(Ayıntap) Kalesi - Sedefçiler Çarşısı - Almacı Pazarı - Bakırcılar Çarşısı - Zincirli Bedesten - Tütün Hanı -Tahmis Kahvesi - Adana - Taş Köprü - Sabancı Camii - İstanbul

   

  Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında, Gaziantep Zeugma Mozaik müzesini geziyoruz. Ardından Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp, Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Melengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan kastelleri görüyoruz. Öğle yemeği ve alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yaptıktan sonra Adana'ya hareket ediyoruz. Taş Köprü ve Sabancı Cami gezilerimizin ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. 


  Not: Bu akşam herhangi bir otel konaklaması yoktur. Gece yolculuğu yapılacaktır.

   

  Kahvaltı: Otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulmaktadır.

  Öğle yemeği: Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi yöresel yemek olarak alınacaktır.

  Akşam Yemeği: Ekstra hizmet olup; Yol güzergahındaki restoranımızda alınacaktır.

   

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

-Lüks araçlar ile ulaşım

-İlk gün sabah kahvaltısı

-3* veya 4* Otellerde YP Konaklama

-6 Sabah Kahvaltısı

-4 Akşam Yemeği

-Halfeti tekne turu

-Urfa sıra gecesi ulaşım (transfer hizmeti)

-Nemrut Dağı'na minibüs ile transferler

-Programda belirtilen tüm çevre gezileri

-Profesyonel rehberlik hizmeti

-Seyehat esnasında sıcak soğuk ikramlar

-Seyahat güvence poliçesi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

-Öğle Yemekleri

-Yemeklerde alınacak içecekler

-Müze-Ören giriş yeri ücretleri

-Minibar ve Şahsi harcamalar

- Urfa sıra gecesi

Önemli Notlar;
Fiyat Türü Peşin
Single 2556.25 TL
2045 TL
Double 2118.75 TL
1695 TL
Triple 2031.25 TL
1625 TL
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 618.75TL
495 TL
7-12 Yaş 1743.75 TL
1395 TL

Yorum yazılmamıştır.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.