Whatsapp İle İletişime Geç
TUR BİLGİLERİ
Kocaeli Çıkışlı
KOCAELİ ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE BAŞTANBAŞA YUNANİSTAN TURU
11 Ekim 2019
17 Ekim 2019
348.75 €
279 €
Tur Arama
FARKLI TARİH SEÇENEKLERİ
11 Ekim 2019 - 17 Ekim 2019 Oda & Kahvaltı
279 €

BAŞTANBAŞA YUNANİSTAN TURU

 

SELANİK (1) - KALAMBAKA (1) - ATİNA (2) - KAVALA (1)

 

5 GECE 7 GÜN (5 GECE OTEL KONAKLAMASI)

 

3* VEYA 4* OTELLERDE ODA & KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA 

 

KREDİ KARTLARINA 3 - 6 - 9 TAKSİT İMKANI

 • 1. Gün 11 Ekim Cuma
  Kocaeli - İstanbul - Tekirdağ - İpsala

   

  21:00’da Symbol Avm karşısında buluşuyor ve bizi bekleyen özel aracımızla hareket ediyoruz. İstanbul - Tekirdağ - Keşan karayolunu takip ederek, dinlenme tesislerinde vereceğimiz gerekli molalar ile İpsala sınır kapısına doğru gece yolculuğu yaparak, yolumuza devam ediyoruz.

   

 • 2. Gün 11 Ekim Cuma
  İpsala - Selanik - Halkidiki - Selanik

   

  Sabah erken saatlerde İpsala Sınır Kapısı’ndan geçerek Selanik’e doğru hareket ediyoruz. Selanik’e varışımıza istinaden yapacağımız panaromik şehir turunda; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserlerini izleyerek, Ano Polis ve Yedi Kule’yi gördükten sonra Zincirli Kule’den eşsiz Selanik manzarasını seyrediyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra turumuza; Roma döneminden kalan Galeriyos’un Zafer Tak’ını (Kamara), Rotonda (Eski Metropol Cami), Pazar Hamamı, Hamza Bey Cami, Kazancılar Cami’ni görerek devam ediyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Büyük İskender heykeli ve Atatürk’ün Evi’ni ziyaret ettikten sonra Halkidiki’ye hareket ediyoruz. Eşsiz manzarasıyla Maldivleri aratmayan koylarında yüzmek ve çevre gezisi yapmak için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Selanik’e geri dönüp, otelimize geçiyoruz. Konaklama Selanik’teki otelimizde.

  >>> Akşam dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Selanik Tavernası Turu’na katılabilirler. 

  Ekstra Selanik Yunan Taverna Turu (kişi başı) : 45 € 

   

 • 3. Gün 11 Ekim Cuma
  Selanik - Kalambaka - Meteora

   

  Sabah kahvaltısı ardından UNESCO Dünya Miras listesinde yer alan Meteora - Kalambaka bölgesine hareket ediyoruz. Yunanistan’ın Kapadokya’sı sayılan, yerden 200 metre yükseklikteki denizin çekilmesiyle oluşan “şahin kayası” tarzı tepelere kurulmuş olan ve rahiplerin bugün de yaşadığı, ortaçağ dönemine ait görkemli Ortodoks manastırlarının bulunduğu bölgede, bölge tarihi ve manastır yaşamı hakkındaki bilgiler eşliğinde manastır ziyaretlerimizi yapıyor ve Meteora’nın eteklerinde kurulu şirin KALAMBAKA kentindeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Kalambaka’daki otelimizde.

   

 • 4. Gün 11 Ekim Cuma
  Kalambaka - Atina

   

  Sabah kahvaltısı ardından Yunanistan’nın başkenti Atina’ya hareket ediyoruz. Atina’ya varışımıza istinaden yapılacak panaromik şehir turunda; Agora, Zeus Tapınağı (Panoramik olarak), Parlemento Binası, Syntagma – Omonia Meydanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turunun ardından otelimize geçiyor ve serbest  zaman veriyoruz. Konaklama Atina’daki otelimizde.

  >>> Akşam dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Atina Taverna Turu’na katılabilirler. Taverna turumuzda sürprizler ve şovlar eşliğinde, limitli içecekli akşam yemeği dahildir. 

  Ekstra Atina Yunan Taverna Turu (kişi başı) : 50 €

   

 • 5. Gün 11 Ekim Cuma
  Atina (Korint Kanalı & Argos Köyü & Nafplıo)

   

  Sabah kahvaltı sonrası Ege denizinden Adriyatik denizine bağlantı kurmak amaçlı yapılan 114 yıllık Korint Kanalı Turu için hareket ediyoruz. Korint Kanalı’ndaki fotoğraf molamızdan sonra yolumuza devam ederek, Argos Köyü’nde (Argolis-Mykines) öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra Mycenea - Argos üzerinden 1821 yılına kadar Osmanlılara, 1821’den 1912 yıllarına kadar Yunanistan’ında başşehri olmuş Nafplio Kasabasını görüp, Atina’ya dönüyoruz. Akşam Sintagma Meydanı ile Monastiraki Meydanı ortasında, Akropolis’in hemen eteklerinde bulunan Plaka’da serbest zaman sonrası otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Atina’daki otelimizde.

   

 • 6. Gün 11 Ekim Cuma
  Atina - Kavala

   

  Sabah kahvaltısının ardından Atina’dan yarım yüzyılı aşkın bir süre boyunca bir Osmanlı kenti olan Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala’ya varışımızın ardından panoramik Kavala şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda; Mehmet Ali Pasa Evi, Su Kemerleri, Kale İçi mahallesindeki eski şehir sokaklarını gezdikten sonra otelimize gidiyoruz. Konaklama Kavala’daki otelimizde.

   

 • 7. Gün 11 Ekim Cuma
  Kavala - Gümülcine - Tekirdağ - Kocaeli

   

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Dedeağaç’ı panaromik olarak görüyoruz. Daha sonra Yunanistan’ın Evros Bolgesine olan Gümilcine’ye hareket ediyoruz. Gümilcine’de yapacağımız panaromik şehir turunda; Abdülkadir Kemali Paşa tarafından inşa ettirilen Saat Kulesi, duvarları 18. yüzyıl kalem işi duvar süslemeleriyle bezeli bir külliye olan Eski Cami ve 1607 yılında inşa edilen Yeni Cami görülecektir. Sonrasında ipsala sınır kapısına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan – Tekirdağ - Silivri karayolu takip edilerek, Tekirdağ’a varıyoruz. Vereceğimiz yemek molası (meşhur Tekirdağ Köftesini tatma imkanı) ardından Kocaeli' ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Geç saatlerde Kocaeli' ye varıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz...

   

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

- Lüks Otobüsümüz İle Ulaşım

- 3* veya 4* Otellerde 5 Gece oda + kahvaltı dahil konaklama

- Sabah Kahvaltısı (5)

- Programda Belirtilen Tüm Şehir Turları

- Tüm Otel Vergileri

- Tüm Şehir Giriş vergileri ve check-point ücretleri

- Tüm şehirlerarası transferler

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı

- Öğle Yemekleri (7)

- Akşam Yemekleri (7)

- Yemeklerde Alınan İçecekler

- Tüm Şahsi Harcamalar

- Yurtdışı Seyahat Sigorta Paketi (15 Eur)

- Bahşişler ( Rehber, Şoför, Otel Personeli vb. )

- Müze, Saraylar ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

- Ekstra Turlar (Selanik Tavernası 45 Eur, Atina Tavernası 50 Eur)

- Vize ücreti (120 Eur)

- Programda belirtilmeyen tüm geziler, turlar ve hizmetler

Önemli Notlar;
Fiyat Türü Peşin
Single 473.75 €
379 €
Double 348.75 €
279 €
Triple 348.75 €
279 €
0-2 Yaş 98.75 €
79 €
3-6 Yaş 286.25€
229 €
7-12 Yaş 286.25 €
229 €

Yorum yazılmamıştır.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.