Whatsapp İle İletişime Geç
TUR BİLGİLERİ
Ankara Çıkışlı
KURTALAN EKSPRESİ İLE GAP TURU
18 Eylül 2019
22 Eylül 2019
1743.75 TL
1395 TL
Tur Arama
FARKLI TARİH SEÇENEKLERİ
18 Eylül 2019 - 22 Eylül 2019 Yarım Pansiyon
1395 TL
19 Eylül 2019 - 23 Eylül 2019 Yarım Pansiyon
1395 TL
25 Eylül 2019 - 29 Eylül 2019 Yarım Pansiyon
1395 TL
26 Eylül 2019 - 30 Eylül 2019 Yarım Pansiyon
1395 TL
02 Ekim 2019 - 06 Ekim 2019 Yarım Pansiyon
1395 TL
03 Ekim 2019 - 07 Ekim 2019 Yarım Pansiyon
1395 TL
09 Ekim 2019 - 13 Ekim 2019 Yarım Pansiyon
1395 TL
10 Ekim 2019 - 14 Ekim 2019 Yarım Pansiyon
1395 TL
16 Ekim 2019 - 20 Ekim 2019 Yarım Pansiyon
1395 TL
17 Ekim 2019 - 21 Ekim 2019 Yarım Pansiyon
1395 TL
23 Ekim 2019 - 27 Ekim 2019 Yarım Pansiyon
1395 TL
24 Ekim 2019 - 28 Ekim 2019 Yarım Pansiyon
1395 TL

KURTALAN EKSPRESİ İLE GAP TURU

 

4 GECE 5 GÜN (1 GECE TREN - 3 GECE OTEL KONAKLAMASI)

 

TREN & UÇAK BİLETİ DAHİL

  

YARIM PANSİYON

 

KREDİ KARTLARINA 3 - 6 TAKSİT İMKANI 

 • 1. Gün 18 Eylül Çarşamba
  Buluşma ve Hareket

   

  Siz değerli misafirlerimiz ile saat 10:15'te Ankara tren garında buluşma. Kurtalan Ekspresi'nin yataklı veya kuşetli vagondaki kompartımanlarına yerleşme. Dileyen misafirlerimiz trenin restoran kısmından faydalanabilirler. Yaklaşık 25 saat  sürecek yolculuğumuz 10:55’te başlayacak. Güzel doğa görüntüleri eşliğinde Anadolu içlerinde Batman’a doğru yol alacaksınız.
   
  Akşam Yemeği: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler
   
  Konaklama: Kurtalan Ekspresinde bize ayrılmış yataklı veya kuşetli  vagonlarda
   
  Rota: Ankara- Batman

   

 • 2. Gün 18 Eylül Çarşamba
  Batman - Hasankeyf - Midyat - Telkâriciler Çarşısı - Mardin

   

  Sabah 08:00 civarında Batman’a varıyoruz. Turumuza başlamadan önce kahvaltı (ekstra) için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak, yakın bir zamanda sular altında kalacak olan Hasankeyf`e doğru hareket ediyoruz. Hasankeyf’e varışımız akabinde; Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp, El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini fotoğraflıyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprüyü görüp, Kör Zeynel Bey Türbesini de fotoğrafladıktan sonra gezimizi tamamlıyoruz. Yapılan anlatımlar çekilen fotoğrafları takiben verilen serbest zamanda Yolgeçen Hanında Dibek Kahvesini içmeyi ihmal etmeyin. Sonrasında bu güzel yerden ayrılarak Midyat'a ulaşıyoruz. İlk durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkâriciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’e varış ve otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

   

  Kahvaltı: Ekstradır.
   
  Öğle yemeği: Ekstradır.
   
  Akşam Yemeği: Otelimizde set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır.
   
  Konaklama: Konaklama Mardin’deki otelimizde.


   

 • 3. Gün 18 Eylül Çarşamba
  Mardin - Kasimiye Medresesi - Ulu Camii - Abbarlar - Ptt Binası - Mezopotamya Ovası - Deyr-Ul Zafaran - Harran Ovası - Höyük - Şanlıurfa

   

  Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, panoramik olarak Mardin şehir turumuza başlıyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani'sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesi’nden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeğimizin ardından (ekstra) Ulu Camii'ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir de olarak geçen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Mardin'den ayrılıyoruz. Daha sonrasında dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale,Geleneksel Harran Evlerini görüp, Şanlıurfa’daki otelimize gidiyoruz. Varışımız sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde. Yemek sonrasında dileyen misafirlerimizle, Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde mırramızı içip şıllık tatlısını ve çiğ köfte yiyor eğlenceye tam hız devam ediyoruz. (Ekstra)


  Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak sunulmaktadır.
   
  Öğle yemeği: Ekstradır.
   
  Akşam Yemeği: Otelimizde set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır.
   
  Konaklama: Konaklama Şanlıurfa’daki otelimizde.

   

  Sıra Gecesi: Ekstradır.


   

 • 4. Gün 18 Eylül Çarşamba
  Balıklı Göl - Hz. İbrahim'in Doğduğu Mağara - Kapalı Çarşı - Gümrükhan - Birecik - Kelaynak Kuşları - Gaziantep Mozaik Müzesi

   

  Değerli misafirlerimiz; sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında panoramik Şanluurfa şehir gezimizi gerçekleştiriyoruz. Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında Birecik'e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz. Gaziantep'e ulaşıyoruz. Gaziantep'teki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından, Gaziantep`te bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. 


  Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak sunulmaktadır.
   
  Öğle yemeği: Ekstradır.
   
  Akşam Yemeği: Otelimizde set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır.
   
  Konaklama: Konaklama Gaziantep’teki otelimizde.

   

 • 5. Gün 18 Eylül Çarşamba
  Gaziantep Kalesi - Sedefçiler Çarşısı - Almacı Pazarı - Bakırcılar Çarşısı - Zincirli Bedesten - Tütün Hanı - Kasteller -Tahmis Kahvesi - Dönüş


  Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yaptıktan sonra Gaziantep Havaalanı’na doğru hareket ediyoruz. Gaziantep Havalimanı’na varış sonrası, Bilet ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştirip, Ankara' ya seyahat. Ankara' ya varışımız sonrası başka bir organizasyonumuzda buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz….
   
  Kahvaltı: Otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulmaktadır.
   
  Öğle yemeği: Ekstradır.

   

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

- Kurtalan Ekspresi Ankara - Batman Yataklı Vagon Bileti 
- THY ile dönüş uçak bileti
- 3 gece 3* veya 4* otellerde yarım pansiyon konaklama
- 1 gece Kurtalan Ekspresi’nde yataklı vagonda konaklama
- 3 Sabah kahvaltısı.
- 3 Akşam yemeği.
- Rehberlik hizmetleri
- Seyahat sigortası
 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Müze ören yeri girişleri
- Trendeki kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği
- Şanlıurfa Sıra Gecesi 
- Tüm Öğle yemekleri
- Yemeklerde alınan içecekler ve programda belirtilmeyen diğer hizmetler.
- Tüm şahsi harcamalar
 

Önemli Notlar;
Fiyat Türü Peşin
Single 1921.25 TL
1537 TL
Double 1743.75 TL
1395 TL
Triple 1618.75 TL
1295 TL
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 1181.25TL
945 TL
7-12 Yaş 1431.25 TL
1145 TL

Yorum yazılmamıştır.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.